V čem vyrazit na Český ples?

Vážení hosté, chystáte se na Český ples a přemýšlíte, co na sebe, když dress code je black tie? Tradice tohoto dress codu spadá až do Británie 19. století, kde platilo, že na významné večerní společenské akce, jakou Český ples bezesporu je, byl měli hosté „oblékat šat barev tmavých, jakož i všechny doplňky musí eleganci róby a význam události podtrhovati“, jak se píše v dobových záznamech.

Ženy by tedy měly obléknout dlouhou večerní toaletu (případně delší decentní koktejlové šaty), eleganci svých nohou podtrhnout tmavými punčochami, zvolit boty s uzavřenou špičkou, na ruce rukavičky, do ruky psaníčko, na krk decentní šperk.

Gentlemeni pak obléknou smoking s výhradně bílou košilí a černým motýlkem. Obují se do černých lakovek nebo „oxfordek“, do kapsičky saka vloží hedvábný kapesníček, do rukávů košile manžetové knoflíčky a pokud přidají smokingový pás, rozhodně neprohloupí.

A protože každý dobrý ples by měl mít nějaké překvapení, máme jej pro vás i my v podobě elegantní škrabošky, kterou o nás dostanete při příchodu, a která dodá Českému plesu určitý nádech tajemství. Ostatně – večer 3. února jich na Vás bude čekat víc.

 

Těšíme se na viděnou,

Český ples